Geranium są bardzo popularne kwiaty, które można znaleźć prawie wszędzie na świecie. Ludzie uprawiają je jako rośliny domowe i są one również używane jako rośliny ozdobne. Jest to bardzo łatwa roślina do uprawy i utrzymania. Wymagają one mniej wody, a także są dostępne w szerokiej gamie kolorów.

Ale jeśli chcesz uprawiać pelargonie w swoim ogrodzie to musisz o nie dbać. Jest to bardzo wrażliwa roślina i istnieje wiele chorób, które mogą uszkodzić pelargonie. W tym artykule podzielę się z Tobą kilkoma wskazówkami, aby zwiększyć kwitnienie pelargonii.

1. Zdobądź odpowiednią glebę do uprawy pelargonii

Gleba, którą zapewniasz jest bardzo ważna, więc upewnij się, że gleba, którą zapewniasz jest bogata i głęboka. Możesz również wymieszać niektóre nawozy, aby zapewnić odżywianie.

2. Odpowiednio dbaj o pelargonie

Upewnij się, że utrzymujesz dopływ wody na stałym poziomie. Jeśli zauważysz, że wody ubywa to możesz dodać więcej wody.

3. Unikaj uszkadzania korzeni

Nie przekopuj korzeni rośliny ani nie doprowadzaj do ich przemoczenia, ponieważ uszkodzi to korzenie i sprawi, że pelargonie będą słabe.

4. Nie używaj pestycydów

Pestycydy nie są dobrą rzeczą dla pelargonii, a także zaszkodzą twoim pelargoniom. Musisz więc unikać stosowania pestycydów.

5. Trzymaj roślinę w zacienionym miejscu

Pelargonie rosną dobrze, jeśli są trzymane w zacienionym miejscu. Jeśli jesteś w słonecznym obszarze, wtedy pelargonie będą bardziej prawdopodobne, aby mieć żółte liście i kwiaty będą mniej.

6. Dodaj trochę organicznego obornika

Bardzo pomocne jest dodanie do gleby trochę organicznego obornika, ponieważ pomoże to pelargonii rosnąć szybciej.

7. Utrzymuj stałą temperaturę

Jeśli mieszkasz w ciepłym klimacie, to lepiej będzie, jeśli będziesz miał chłodniejszy pokój. Jeśli mieszkasz w zimnym klimacie, to powinieneś mieć cieplejszy pokój.

8. Dodaj więcej światła

Światło jest bardzo ważną rzeczą dla pelargonii i jeśli zapewnisz światło w odpowiedniej ilości to otrzymasz zdrowe i piękne pelargonie.

9. Regularnie przycinaj pelargonie

Musisz przycinać pelargonie co 2-3 tygodnie, ponieważ pomoże to zapobiec zbytniemu stłoczeniu pelargonii i pomoże utrzymać zdrowe kwiaty.

10. Nadaj jej nazwę

Możesz nazwać pelargonie wszystko, jak chcesz, ale jeśli chcesz, aby to bardziej atrakcyjne, a następnie można nazwać go coś jak “Księżna Walii”, “Lady of the Lake”, “Queen Elizabeth”, itp.

Wnioski:

Podsumowując, są to niektóre z najważniejszych wskazówek, które można śledzić, aby zwiększyć kwitnienie pelargonii. Stosując się do tych wskazówek, można uzyskać zdrowe i piękne pelargonie.