Czy myślisz, aby wyhodować liście jabłoni? Jeśli tak, to trafiłeś we właściwe miejsce. Jestem pewien, że chcesz uprawiać liście jabłoni, ale nie wiesz jak to zrobić. Cóż, nie jest to trudne zadanie i każdy może je uprawiać. Jeśli zastosujesz się do właściwego procesu, wtedy otrzymasz piękne liście na swoim drzewie.

W tym poście omówimy wszystko na temat procesu uprawy liści jabłoni. Najpierw sprawdźmy, co się dzieje.

Wybór drzewa

Pierwszą rzeczą, którą należy rozważyć jest to, że jaki rodzaj drzewa należy wybrać? Różne drzewa są dostępne na rynku i trzeba wybrać jeden w oparciu o swoje wymagania. Niektóre z najczęstszych drzew to grusza, śliwa, jabłoń, wiśnia, morela i brzoskwinia. Wszystkie te drzewa są dobre do celów dekoracyjnych, ale jabłoń jest jednym z najpopularniejszych drzew ze względu na atrakcyjne liście.

Wybór miejsca

Należy wybrać miejsce, w którym drzewko będzie mogło stać przez wiele lat. Należy zwrócić uwagę na światło słoneczne, wiatr, temperaturę i glebę. Temperatura jest najważniejszym czynnikiem, powinna wynosić od 12°C do 24°C. Jeśli temperatura jest niższa, jabłoń straci liście, a jeśli jest wyższa, trudno będzie jej przetrwać. Gleba powinna być wystarczająco głęboka, nie można sadzić drzewka w płytkiej glebie.

Podlewanie drzewa

Bardzo ważne jest, aby regularnie podlewać drzewo. Podlewaj je raz na dwa tygodnie. Jeśli gleba jest sucha, to trzeba ją podlać, a jeśli gleba jest wilgotna, to nie trzeba jej podlewać. Liście powinny pozostać suche, jeśli będą mokre, drzewo straci liście.

Wnioski:

Podsumowując, omówiłem proces uprawy liści jabłoni w tym poście. Jeśli zastosujesz się do tych prostych wskazówek to otrzymasz piękne liście na swoim drzewie.