Wszyscy wiemy, jak bardzo pyszne ogórki są teraz w sezonie i nadszedł czas, aby uprawiać je w ogrodzie w doniczkach. Ale problem polega na tym, że ogórki nie są łatwe w uprawie, więc musimy je uprawiać w doniczce, ponieważ jeśli będziemy je uprawiać w ziemi, to zajmą dużo miejsca i energii.

Ogórek jest najbardziej popularnym i lubianym warzywem, ale wymaga wiele troski i uwagi, aby je uprawiać. Jeśli zastosujesz się do tych pięciu prostych kroków, wtedy otrzymasz pyszny, soczysty i piękny ogórek.

1) Wybierz odpowiedni rozmiar doniczki

Kiedy planujesz uprawiać ogórki w doniczce, musisz wybrać odpowiedni rozmiar. Otrzymasz lepsze wyniki, jeśli użyjesz większej doniczki niż mniejszej. Największą wadą używania małej doniczki jest to, że stanie się ona przepełniona i korzenie nie dostaną wystarczająco dużo miejsca, aby się rozprzestrzenić.

2) Wybierz odpowiednią glebę

Ogórki potrzebują dobrze przepuszczającej wodę gleby. Powinna być ona wilgotna i wypełniona składnikami odżywczymi. Gleba o dużej zawartości substancji organicznych jest idealna do uprawy ogórków.

3) Wybierz odpowiedni czas

Najlepiej jest sadzić ogórki, gdy pogoda jest gorąca i wilgotna. W miesiącach letnich temperatura wynosi około 30 do 35 stopni Celsjusza, a jesienią będzie to około 20 do 25 stopni Celsjusza.

4) Przygotuj nasiona ogórków

Nie należy sadzić nasion ogórka bezpośrednio w glebie. Najlepiej namoczyć je przez 10 minut w wodzie, a następnie posadzić w doniczkach.

5) Podlewanie roślin

Będziesz musiał podlewać rośliny regularnie i należy to zrobić wieczorem, ponieważ słońce wysusza glebę.

Wnioski:

To było pięć łatwych kroków, które będziesz przestrzegać, aby uprawiać ogórek w doniczce. Nie należy spędzać dużo czasu w planowaniu do uprawy ogórka, ale należy wykonać te kroki, aby uzyskać najlepszy wynik.