Uprawa czerwonych surfinii jest najprostszą rzeczą, którą możesz zrobić w swoim ogródku, a najlepszą rzeczą w tej roślinie jest to, że będzie kwitnąć w każdym sezonie i w każdej pogodzie. Więc, porozmawiajmy o najlepszym sposobie na uprawę czerwonych surfinii.

1. Sadzenie

Przede wszystkim, trzeba kupić roślinę, która jest gotowa do sadzenia. Po zakupie rośliny upewnij się, że korzenie są suche, a jeśli nie, to moczyć go w wodzie przez co najmniej pół godziny. Po procesie moczenia, umieścić roślinę w doniczce, która ma wystarczająco dużo miejsca i dobry system odwadniania. Upewnij się, że donica jest wystarczająco głęboka, aby pomieścić system korzeniowy.

2. Nawożenie

Jest to najważniejszy krok w uprawie zdrowej rośliny. Aby nawozić surfinie czerwone, zastosuj herbatę kompostową do rośliny, a także zastosuj nawóz.

3. Podlewanie

Podlewaj roślinę przez co najmniej 10 razy dziennie i nie bądź skąpy w wodzie. Jak wiesz, ta roślina potrzebuje dużo wody.

4. Światło

Czerwone surfinie wymagają bezpośredniego światła słonecznego, a pozycja słońca będzie pomocna dla rośliny. Jeśli chodzi o pozycjonowanie rośliny, upewnij się, że dostaje wystarczająco dużo światła słonecznego przez 8 do 10 godzin dziennie.

5. Propagacja

Propagacja jest kolejnym krokiem, który musisz wykonać. Nasiona wykiełkują w około 2 tygodnie i trzeba czekać na kiełki, aby rosnąć do co najmniej 1 cala wysokości.

6. Szkodniki

Rośliny mogą być zaatakowane przez mszyce i przędziorki, więc upewnij się, że spryskasz roślinę sprayem owadobójczym.

7. Szczypanie

Musisz szczypać liście rośliny, aby zachęcić do kwitnienia. Jeśli nie szczypać następnie kwiat nie będzie kwitnąć.

8. Ścinanie główek

Deadheading to proces, w którym trzeba odciąć martwe kwiaty, aby utrzymać roślinę świeżą i zdrową.

Wnioski:

Są to najlepsze wskazówki, które należy przestrzegać podczas uprawy czerwonych surfinii. Wiem, że niektórzy z was już próbowali tych wskazówek, ale jestem pewien, że pokochacie wyniki.