Jeśli kochasz ogrodnictwo i szukasz nowych i niesamowitych pomysłów to wylądowałeś we właściwym miejscu. Tutaj dzielę się kilkoma skutecznymi wskazówkami, które pomogą Ci uprawiać warzywa w pomieszczeniach.

Wiem, że uprawianie warzyw na zewnątrz jest świetną opcją, ale czasami nie jest możliwe, abyśmy mieli duży ogród. W takim przypadku musimy spróbować ogrodnictwa wewnętrznego.

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem doniczki, to nie masz pojęcia, ile zaoszczędzisz w przyszłości. Nie wiem dlaczego ludzie nie kupują ich hurtowo i nie przechowują w piwnicy przez następne kilka lat.

Ogrodnictwo wewnętrzne jest świetną alternatywą do uprawy warzyw, zwłaszcza w zimie, kiedy nie możemy uprawiać warzyw na zewnątrz. Istnieje kilka dostępnych opcji, ale tutaj podaję kilka najbardziej skutecznych wskazówek.

1. Wybierz właściwe miejsce

Pierwszą rzeczą, którą musisz rozważyć, jest miejsce, w którym zasadzisz swoje warzywa, musisz mieć kontrolę nad światłem słonecznym i temperaturą. Należy również zachować kontrolę nad wodą i drenażem gleby.

2. Czas sadzenia

Istnieje kilka rodzajów warzyw, ale w przypadku uprawy warzyw w doniczkach należy je sadzić wczesną wiosną. Niektóre rośliny muszą rosnąć w zimnej porze roku i do tego trzeba wybrać odpowiedni czas sadzenia.

3. Gleba do uprawy w doniczkach

Jest to najważniejsza rzecz, którą trzeba na bieżąco kontrolować. Powinna być głęboka i bogata w składniki odżywcze.

4. Podlewanie

Jeśli nie będziesz kontrolować tego, to będziesz mieć marnotrawstwo wody. Należy kontrolować wilgotność i pozwolić glebie wyschnąć przed podlewaniem.

5. Nawozy

Nawozy są bardzo istotne dla wzrostu roślin. Możesz dodać każdy rodzaj nawozu, ale upewnij się, że używasz odpowiedniego.

6. Temperatura

Jeśli chcesz uprawiać warzywa w zimie, to musisz kontrolować temperaturę. Powinna ona wynosić między 16-20 stopni Celsjusza.

Wnioski:

Ogrodnictwo to wspaniałe hobby, ale wymaga dużo ciężkiej pracy i cierpliwości. Te wskazówki pomogą Ci sadzić warzywa z łatwością.