Wiśnia jest ulubionym drzewem wśród ogrodników, ale większość ludzi nie wie, jak ścinać wiśnię w zimie. Tak, wiśnia jest jednym z najbardziej atrakcyjnych drzew w ogrodzie i nadają się do ogrodnictwa wewnętrznego i zewnętrznego. Są to najbardziej popularne drzewa wiśniowe w Stanach Zjednoczonych.

Przycinanie wiśni zimą

Zima to czas, kiedy większość drzew jest w stanie uśpienia, a gałęzie nie rosną. Jeśli chodzi o wiśnię, jest to odpowiedni czas na przycinanie. Drzewa wiśniowe są podatne na choroby w zimie, ponieważ gałęzie nie rosną, a temperatura jest zbyt niska.

Usuń uszkodzone gałęzie

Przede wszystkim ważne jest, aby przycinać gałęzie, które są uszkodzone. Jeśli zauważyłeś martwe lub uszkodzone gałęzie, usuń je. Usuń uszkodzone gałęzie zanim pojawią się nowe pąki.

Usuwanie słabych gałęzi

Jeśli martwisz się o słabe i cienkie gałęzie to również je usuń. Słabe gałęzie można usunąć wiosną, gdy pąki są gotowe do kwitnienia.

Usuwanie martwych gałęzi

Teraz można usunąć martwe i uszkodzone gałęzie. Jeśli gałęzie są złamane to należy je usunąć. Można pozostawić gałęzie, które znajdują się blisko pnia.

Usuwanie bocznych gałęzi

Możesz również usunąć boczne gałęzie, jeśli chcesz uzyskać symetryczny kształt.

Przycinanie górnych gałęzi

Górne gałęzie wiśni można usunąć, aby drzewo było symetryczne.

Zmniejszanie liczby liści

Ważne jest, aby zmniejszyć liczbę liści, ponieważ zbliża się zima i pogoda staje się coraz chłodniejsza. Liście są bardzo ważne dla wiśni, ponieważ pomagają w produkcji owoców następnej wiosny.

Wnioski:

Powyższe wskazówki pomogą Ci w przycinaniu wiśni zimą. Więc spróbuj ich, a otrzymasz piękne i owocne drzewo wiśni na wiosnę.