Begonie ogrodowe to najbardziej popularne kwiaty na całym świecie. Są to najbardziej poszukiwane kwiaty ze względu na ich jasne kolory i unikalne kształty. Są to najbardziej ulubione rośliny wśród dzieci.

Begonie doskonale nadają się do dekoracji ogrodu i można je dostać z każdego miejsca. Jednak uprawianie ich w ogrodzie jest dość łatwe. Oto kilka wskazówek, jak uprawiać begonie ogrodowe:

1. Sadzenie w doniczce

Sadzenie begonii w doniczkach jest dość łatwe, ale jeśli nie jesteś do tego przyzwyczajony to polecam Ci sadzenie ich w ogrodzie. Zapobiegnie to przemoczeniu roślin, a także pozwoli zaoszczędzić pieniądze.

2. Upewnij się, że gleba jest sucha

Jeśli zamierzasz posadzić swoją begonię to bardzo ważne jest, aby upewnić się, że gleba jest sucha. Ponieważ są to rośliny odporne na suszę, podlewanie nie jest wymagane. Jeśli jednak chcesz je podlać, to podlewaj je wieczorem.

3. Zapewnij wystarczającą ilość światła słonecznego

Begonie potrzebują wystarczającej ilości światła słonecznego do wzrostu, dlatego zaleca się zapewnienie im od 6 do 8 godzin światła słonecznego. Jeśli chcesz zapewnić im wystarczającą ilość światła słonecznego, to możesz umieścić w ogrodzie lampę solarną.

4. Wybierz odpowiedni nawóz

Najlepszy nawóz do uprawy begonii to ten, który zawiera potas i fosfor. Dzięki nim Twoje rośliny będą rosły silniejsze i zdrowsze.

5. Unikaj nadmiernego nawożenia

Nadmierne nawożenie sprawi, że twoje rośliny będą rosły bardzo szybko, a to sprawi również, że liście zwiędną. Dlatego nie nawoźcie nadmiernie swoich roślin.

6. Ściółkowanie

Ściółkowanie jest bardzo ważne dla wzrostu roślin. Możesz mulczować swoje rośliny, umieszczając gazety na glebie. Pomoże to również w poprawie jakości powietrza w twoim ogrodzie.

7. Przechowuj rośliny w dobrze wentylowanym miejscu

Begonie muszą być trzymane w dobrze wentylowanym miejscu. Jeśli trzymasz je w klimatyzowanym pomieszczeniu, wtedy będą się nagrzewać.

8. Podlewaj je regularnie

Podlewaj rośliny zawsze, gdy jest to wymagane. Nie pozwól roślinom pozostać bez wody przez długi czas.

9. Nie używajcie nawozów chemicznych

Stosowanie nawozów chemicznych nie jest dobre dla zdrowia roślin.

10. Nie dokarmiaj roślin

Nie ma potrzeby karmienia roślin nawozami.

Wnioski:

Mam nadzieję, że podobał Ci się ten post o “10 Tips To Grow Garden Begonias”. Są to podstawowe wskazówki, które będą potrzebne do uprawy begonii ogrodowych.